ÖĞRENCİLERE YÖNELİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI

Uzaktan Öğretim süreci boyunca öğrencilerimize dinamik bir bilgilendirme çalışması yürütülmüştür. Uzaktan Öğretim sisteminin nasıl kullanılacağı ve süreçte yapılan güncellemeler gerek web sayfamız ve sosyal medya üzerinden öğrencilerin bilgisine sunulmuş ayrıca tüm bilgilendirmeler öğrencilerimizin kurumsal e-posta adreslerine belirli aralıklarla gönderilmiştir.

E-POSTA METİNLERİ: 

Tüm duyurular için tıklayın →

SOSYAL MEDYA DUYURULARI:

  1. Üniversitemizde 23 Mart 2020 tarihi itibari ile Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyesinde tüm dersler mevcut haftalık ders programında belirtildiği şekilde Üniversitemizin #uzaktaneğitim sistemi olan onlinekampus.yildiz.edu.tr Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden senkron olarak yapılacaktır.

Dünyanın ve Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu olağanüstü dönemde, uzaktan eğitim faaliyetlerinin amacına uygun şekilde yürütülebilmesi, nitelikli akademik ve idari kadromuzun her daim olduğu gibi özverili çabaları ve işbirliği ile mümkün olacaktır.

Ülkemize ve tüm Yıldız Ailesine, sağlıklı günler dileriz.

Tarih: 19.03.2020

  1. Üniversitemiz uzaktan eğitim sürecini 23-27 Mart haftasında deneme olarak başlatmış bulunmaktadır. Bu süreçte UZEM ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı koordineli olarak çalışarak uzaktan eğitim sistemindeki aksaklıklar tespit edilmiş ve sistem hazır duruma getirilmiştir.

Üniversitemiz öz kaynakları ile geliştirilen UZEM sistemi 30 Mart tarihinden itibaren kesintisiz olarak çalışmaya başlayacak olup sisteme sadece akademisyenler online olarak giriş yapabileceklerdir.

Öğrencilerimiz ise akademisyenler sistem üzerinde sanal sınıf açtıktan sonra kurumsal öğrenci e-postalarına gönderilen link ile derslere katılım sağlayacaktır. UZEM sisteminin kullanımı ile ilgili bilgiler öğrencilerimize e-posta ile iletilmiştir.

Tarih: 29.03.2020

  1. Sevgili öğrencilerimiz,

Yıldız Teknik Üniversitesi Senatosunun 21 Nisan 2020 tarihinde almış olduğu aşağıdaki kararlar Covid-19 salgını dolayısı ile Eğitim-Öğretimin aksamaması ve siz değerli öğrencilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için alınmış olup, sadece 2019-2020 Eğitim-Öğretim Bahar yarıyılı için geçerli olacaktır.

Detaylı bilgilere Üniversitemizin www.yildiz.edu.tr sayfasından ulaşabilirsiniz.

TWITTER

INSTAGRAM

FACEBOOK

LINKEDIN

WEB SAYFASI